Komunikaty  duszpasterskie VI Niedziela Wielkanocna 14.05.2023 r.

 

  1. Dzisiaj nasi najmłodsi parafianie po raz pierwszy w pełni uczestniczą w Ofierze Eucharystycznej. Módlmy się, by pociągnięci przykładem swoich Rodziców, zawsze trwali w przyjaźni z Panem Jezusem. Od jutra rozpoczynamy Biały Tydzień. Dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami zapraszamy na nabożeństwa majowe w dni powszednie o godzinie 18.15, połączone z wieczorną Mszą Świętą. Uprzejmie prosimy wszystkich wiernych o niezajmowanie miejsc wyznaczonych dla dzieci. W przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 11.15 odbiór pamiątek I Komunii św.

 

  1. W niedziele nabożeństwa majowe odbywają się będą o godz. 21.00 wraz z Apelem, przy grocie.

 

  1. Bardzo dziękujemy rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za troskę o przygotowanie kościoła na dzisiejszą uroczystość, za trud przygotowania dzieci do tego wyjątkowego dnia, p. Organiście za oprawę muzyczną, rodzicom i p. Kościelnej za posprzątanie kościoła. Pragniemy także serdecznie podziękować rodzicom dzieci za dar ołtarza. / cztery ornaty i obrus na ołtarz/.

 

  1. Dziś w Archikatedrze Gnieźnieńskiej bp. Radosław pobłogosławi członków LSO naszej parafii do pełnienia następujących funkcji: – animatora – Bartosza Majika, – kantora – Igora Baczyńskiego i Bartosza Majika, – lektora – Cezarego Jarmolińskiego i Wojciecha Wahlicha.

 

  1. We wtorek – 16 maja zapraszamy do wspólnej modlitwy o urodzaje, która odbędzie się przy krzyżu w Kaziopolu o godz. 19.30.

 

  1. W piątek po wieczornej Mszy św., spotkanie na plebanii grupy „Dorośli LSO”.

 

  1. Dziękujemy za spływające daniny diecezjalne.  Za każde okazane dobro, zrozumienie i wszelką życzliwość składamy wszystkim serdeczne „Bóg zapłać”.

 

  1. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał z naszej parafii śp.: Katarzynę Sierakowską, Danutę Janowską i Janusza Wojciechowskiego. Wieczną radość…