Komunikaty duszpasterskie Uroczystość Maryi Świętej Bożej Rodzicielki 01.01.2023 r.

 

 

 

  1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, Maryi. Wszystkim składamy z serca płynące życzenia z okazji Nowego Roku.

 

  1. Wczoraj w godzinach rannych zmarł papież emeryt Benedykt XVI – podziwiamy Jego niezwykły intelekt i jednocześnie niespotykaną pokorę. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.

 

  1. W piątek przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego [ Trzech Króli]. Msze św. wg porządku niedzielnego. Członkowie „CARITAS” rozprowadzać będą kadzidło i kredę, które poświęcimy podczas każdej Mszy św., natomiast ofiary zbierane do puszek, przeznaczone będą na pomoc dla misjonarzy. Podczas Mszy św. o g. 10.00 – towarzyszyć na m będzie Rogozińska Orkiestra Dęta. Zaś po Mszy św. o g. 11.15 – odbędą się „JASEŁKA” – przygotowane przez zespół folklorystyczny: „TOLIJA”.

 

  1. W przyszłą niedzielę wspominamy Chrzest Pański. W tym dniu w szczególny sposób podziękujemy Bogu za naszych rodziców i chrzestnych, którzy wprowadzili nas do Kościoła i nauczyli nas w Nim żyć.

 

  1. Dziękujemy za dotychczasowe organizowanie dowozu i odwozu kolędujących księży, za poczęstunki, za ofiary, które w tym roku przeznaczamy na inwestycje, które realizowaliśmy w minionym roku. W czasie trwania kolędy Msze św. od poniedziałku do piątku o g. 7.00, w środę jeszcze o g. 9.00, natomiast Biuro Parafialne będzie nieczynne. W losowych sprawach prosimy o kontakt po Mszy św. rannej. Z uwagi na czas kolędowy – chorych odwiedzimy z sakramentami w lutym.

 

  1. Program odwiedzin duszpasterskich na kolejny tydzień przedstawia się następująco… /program wywieszony w gablocie ogłoszeń/

 

  1. Dziękujemy za każde okazane dobro, zrozumienie i za wszelką życzliwość sładamy wszystkim serdeczne Bóg zapłać.

 

  1. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał: śp. Bronisławę Szewczak. Jej duszę i naszych bliskich zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu.