Komunikaty  duszpasterskie Niedziela Adwentu 27.11.2022 r.

1. Adwentem – czasem radosnego przygotowania na uroczystość Bożego Narodzenia Kościół rozpoczyna nowy rok liturgiczny. W poniedziałki i czwartki wieczorem Msze św. roratnie, dla dzieci a w środy i piątki dla młodzieży. Natomiast w pozostałe dni tygodnia Msze św. roratnie – rano o godz. 7.00.

1. Świece „Caritasu” w cenie: 8 i 18 zł, można nabyć przed kościołem a opłatki wigilijne w zakrystii lub w biurze parafialnym.

1.    W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek miesiąca przed Mszą św. Różaniec w intencji kapłanów i o powołania kapłańskie i zakonne.

1.    W Pierwszy Piątek miesiąca spowiedź od godz. 16.00. O godz. 16.30 Msza św., wystawienie Najświętszego Sakramentu i spowiedź do wieczornej Mszy św. Zachęcamy wszystkich parafian do przeżywania Adwentu w stanie łaski uświęcającej.

1. W Pierwszą Sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 7.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.

1. Objazd chorych w sobotę. Do czwartku w zakrystii lub w biurze parafialnym można zgłaszać chorych do spowiedzi i Komunii św. adwentowej, oprócz tych do których z posługą jeździmy co miesiąc.

1. W przyszłą niedzielę w Polsce obchodzimy Dzień Solidarności z chrześcijanami na Wschodzie. Przedstawiciele „CARITAS” przed kościołem będą zbierać ofiary do puszek na ten cel.

1. Dziękujemy za wciąż spływające daniny diecezjalne, za każde okazane dobro, zrozumienie i wszelką życzliwość składamy wszystkim serdeczne Bóg zapłać.