Komunikaty  duszpasterskie XXXIII. Niedziela Zwykła 13.11.2022 r.

 

  1. Dziś przezywamy XIV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku poświęcony jest pomocy chrześcijanom na Ukrainie. Nasza modlitwa, a także pomoc materialna jest konkretnym darem miłosierdzia oraz wyrazem solidarności z umęczonym narodem ukraińskim. Dobrowolne ofiary na ten cel można złożyć do puszek po każdej Mszy św.

 

  1. W przyszłą niedzielę ostatnia niedziela roku liturgicznego – uroczystość           Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, patronalne święto Akcji Katolickiej.  Podczas Mszy św. o godz. 10.00 podziękujemy Chrystusowi Królowi za otrzymane łaski z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże nad naszym miastem.

 

  1. W najbliższą środę, przedpołudniem – Biuro Parafialne będzie nieczynne.

 

  1. W środę spotkanie Kręgu Biblijnego na plebanii.

 

  1. Informujemy, że Msza św. dziękczynna za tegoroczną, parafialną pielgrzymkę do Francji odbędzie się w najbliższą sobotę o godz. 18.30, a po niej spotkanie pielgrzymów w salce parafialnej.

 

  1. Spotkanie kandydatów do Bierzmowania z klas VIII i ich rodziców, odbędzie się w następną niedzielę po Mszy św. o godz. 11.15.

 

  1. W przyszłym roku, od 11 – 20 lipca organizujemy pielgrzymkę autokarową do Chorwacji, min. Do Medjugorie. Informacje szczegółowe zamieszczone są w gablocie ogłoszeń i na stronie parafialnej. Zapisy w zakrystii i u ks. Romana, przy zapisie włata zaliczki – 800 zł. Kolejność zapisów decyduje o miejscach w autokarze.

 

  1. Dziękujemy za spływające dalszym ciągu daniny diecezjalne, za każdą okazaną dobroć, życzliwość i zrozumienie, składamy wszystkim serdeczne Bóg zapłać.

 

  1. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał: śp. Zbigniewa Tafelskiego. Jego i wszystkich naszych bliskich zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu: ”Wieczny odpoczynek….”