Komunikaty  duszpasterskie XVII Niedziela Zwykła 24.07.2022r.

 

  1. W ostatnich dniach przeżyliśmy niezwykły czas łaski peregrynacji Obrazu Ikony Jasnogórskiej w naszej parafii i dekanacie.

Dziękujemy wszystkim za tak liczny udział w tych uroczystościach, za zaangażowanie w przygotowanie tych uroczystości – szczególnie chcemy podziękować, osobom które poświęciły czas by udekorować otoczenie kościoła, służbie liturgicznej, delegacjom, niosącym feretrony, Straży Miejskiej, Policji, druhom O.S.P, p. Waliszewskim i Kruk za ufundowanie kwiatów, a także państwu Ślachciak za przygotowanie i ufundowanie cateringu na czas obchodów tej uroczystości.

 

  1. Kto chciałby nabyć film z peregrynacji Obrazu Jasnogórskiego w naszej parafii może jeszcze zapisać się na listę w zakrystii.

 

  1. Parafialna Pielgrzymka autokarowa „Do Maryjnej Francji odbędzie się w dniach 5 -12 październiku b.r., koszt wyjazdu to ok: 2650 zł + 50 euro.

Ks. Tomasz informuje że zwolniło się kilka miejsc można więc w zakrystii zapisać się na listę wyjazdową. Przypominamy że do dziś należy uzupełnić  swoje dane o datę urodzenia i adres oraz dokonać wpłaty wysokości 650 zł.

 

  1. Biuro parafialne czynne jest w trybie wakacyjnym czyli we wtorki od 17.00-18.00 i piątki od19.00-20.00.

 

  1. Przypominamy że przy naszej parafii funkcjonuje oddziałał „CARITAS”, który czynny jest w poniedziałki i środy w godzinach: 10.00 – 12.00. Zachęcamy do dzielenia rzeczami itp. które mogą jeszcze komuś posłużyć.

 

  1. Dziękujemy za spływające daniny diecezjalne oraz za każde okazane dobro, zrozumienie i wszelką życzliwość składamy wszystkim serdeczne „Bóg zapłać”.

 

  1. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał z naszej wspólnoty parafialnej

+ Stanisława Zawiskiego. Jego dusze i naszych bliskich zmarłych

polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…