Komunikaty  duszpasterskie II Niedziela Adwentu 5.12.2021 r.

 

 

 1. W dzisiejszą niedzielę w Polsce obchodzimy Dzień Solidarności z chrześcijanami na Wschodzie. W związku z tym przedstawiciele „CARITAS” przed kościołem zbierają ofiary do puszek na ten cel.

 

 1. W poniedziałek po wieczornej Mszy św. – spotkanie „CARITAS” natomiast, we wtorek spotkanie P.O. A.K.

 

 1. W środę przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP zapraszamy od wspólnej modlitwy.

 

 1. RORATY dla dzieci w poniedziałki i czwartki wieczorem. Natomiast dla młodzieży i /nie tylko/, Roraty w środę i piątek wieczorem o godz. 18.30.

 

 1. Świece „Caritas”, można nabyć przed kościołem a opłatki wigilijne w zakrystii lub w biurze parafialnym w godzinach urzędowania.

 

 1. W piątek po Mszy św. wieczornej, w kościele – spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas I ponadpodstawowych.

 

 1. Już dziś pragniemy poinformować o spowiedzi adwentowej w naszej parafii z udziałem zaproszonych spowiedników, która odbędzie się w poniedziałek 20 grudnia.

 

 1. W związku z licznymi pytaniami dotyczącymi formy tegorocznej kolędy Wydział Duszpasterski Kurii Metropolitalnej w Gnieźnie informuje: zaleca się zachowanie formy zeszłorocznej polegającej na zapraszaniu wiernych z danych ulic na Mszę św. do kościoła. Można także udać się z wizytą kolędową do rodzin, które zgłoszą chęć przyjęcia kolędy. Nie można jednak organizować kolędy tak, jak to miało miejsce przed pandemią.
 2. Ze względu na utrzymującą się wysoką liczbę zakażeń uprasza się o zachowywanie przepisanych prawem środków ostrożności.
 3. W przyszłą niedziele po Mszach św., ministranci będą rozprowadzać własnoręcznie przygotowane ozdoby świąteczne. Zebrane środki przeznaczymy na integracyjny wyjazd LSO.
 4. Dziękujemy za wciąż jeszcze spływające daniny diecezjalne, za każde okazane dobro, zrozumienie i wszelką życzliwość składamy wszystkim serdeczne „Bóg zapłać”.
 5. Poświęcenie medalików dzieci klas 3 przygotowujących się do komunii św. w niedzielę

12 grudnia na mszy św. o godz. 11.15

 

 1. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał śp. Piotra Sierakowskiego, Bogdana Dahlke i Wiktorię Tafelską. Wieczny odpoczynek…