Komunikaty  duszpasterskie Niedziela Adwentu 28.11.2021    

 

  1. Adwentem – czasem radosnego przygotowania na uroczystość Bożego Narodzenia Kościół rozpoczyna nowy rok liturgiczny. W poniedziałki i czwartki wieczorem Msze św. roratnie, dla dzieci a w środy i piątki dla młodzieży. Natomiast w pozostałe dni tygodnia Msze św. roratnie – rano o godz. 7.00.

 

  1. Świece „Caritasu” w cenie: 7 i 15 zł, można nabyć przed kościołem a opłatki wigilijne w zakrystii lub w biurze parafialnym.

 

  1. W tygodniu przypada Pierwszy Czwartek miesiąca przed Mszą św. Różaniec w intencji kapłanów i o powołania kapłańskie i zakonne.

 

  1. W Pierwszy Piątek miesiąca spowiedź od godz. 16.00. O godz. 16.30 Msza św., wystawienie Najświętszego Sakramentu i spowiedź do wieczornej Mszy św. Zachęcamy wszystkich parafian do przeżywania Adwentu w stanie łaski uświęcającej.

 

  1. Objazd chorych w sobotę Do czwartku w zakrystii lub w biurze parafialnym można zgłaszać chorych do spowiedzi i Komunii św. adwentowej, oprócz tych do których z posługą jeździmy co miesiąc.

 

  1. W przyszłą niedzielę w Polsce obchodzimy Dzień Solidarności z chrześcijanami na Wschodzie. Przedstawiciele „CARITAS” przed kościołem będą zbierać ofiary do puszek na ten cel. Składka inwestycyjna będzie wyjątkowo w 3 niedzielę miesiąca.

 

  1. Dziękujemy za wciąż spływające daniny diecezjalne, za każde okazane dobro, zrozumienie i wszelką życzliwość składamy wszystkim serdeczne Bóg zapłać.

 

  1. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał : + Henryka Kaczmarka, Zdzisława Brzozowskiego. Ich dusze i naszych najbliższych polećmy Bożemu Miłosierdziu….