Komunikaty duszpasterskie „Niedziela Misyjna” 2021

  1. W związku z wichurami w minionym tygodniu i zniszczeniami na naszym cmentarzu zapraszamy przedstawicieli rodzin, których pomniki zostały uszkodzone, na spotkanie w poniedziałek po wieczornej Mszy św. do kościoła. Pragniemy tylko nadmienić, że cmentarz jest ubezpieczony jedynie od odpowiedzialności cywilnej.

 

  1. W przyszłą niedziele w Wigilię Uroczystości Wszystkich Świętych, zapraszamy na śpiewane uroczyste nieszpory o godzinie 17.30.

 

  1. W następny poniedziałek przypada

    Uroczystość Wszystkich Świętych.  Msze św. w naszym kościele będą sprawowane o godz.7 30, 10.00.  Nie będzie Mszy św. wieczornej i na wioskach. Pamiętajmy o uczestnictwie we Mszy św. i o grobach naszych bliskich.

    Uroczystości na cmentarzu rozpoczną się o godz. 12.00. Niech nasze modlitewne skupienie podczas Mszy św. na cmentarzu będzie świadectwem naszej troski i szacunku dla zmarłych.

 

  1.   Od wtorku 2 listopada modlitwa różańcowa z wymieniankami jednorazowymi za zmarłych przed Mszą św. wieczorną o godz. 18.00. Formularze są wyłożone przy bocznym ołtarzu  i w zakrystii. Wymienianki można składać w zakrystii lub w biurze parafialnym w godzinach urzędowania.

 

  1.   Od 1. do 7. listopada, codziennie będzie można zdobyć jeden odpust zupełny dla duszy w czyśćcu cierpiącej. Warunkiem jest stan łaski uświęcającej, nawiedzenie cmentarza i odmówienie jakiejkolwiek modlitwy w intencji zmarłych.

 

  1. Dziękujemy za nadal spływające daniny diecezjalne. Za każdą okazaną życzliwość i zrozumienie, składamy wszystkim serdeczne Bóg zapłać.

 

  1.      W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał + Czesława Dalekiego. Jego duszę i naszych bliskich zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu: ”Wieczny odpoczynek….

 

Ks. Proboszcz

Proboszcz Parafii pw. Świętego Wita w Rogoźnie.