Komunikaty  duszpasterskie Niedziela Palmowa 28.03.2021

 

 1. Upamiętnienie wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy rozpoczyna Wielki Tydzień –najważniejsze dni w całym roku liturgicznym. To już ostatni etap naszego przygotowania do Wielkanocy.

 

 1. Prymas Polski abp Wojciech Polak wydał specjalne rozporządzenie dotyczące celebrowania liturgii w Wielkim Tygodniu i w Niedzielę Wielkanocną.

 

 1. Przypominamy, że na wypełnienie przykazania kościelnego dotyczącego przyjęcia Komunii Świętej w okresie wielkanocnym jest czas do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej (30 maja 2021 roku). Dlatego prosimy, aby wierni wzięli pod uwagę możliwości parafii oraz zdrowie szafarzy sakramentu pokuty i roztropnie zaplanowali przystępowanie do spowiedzi i jeśli to możliwe przystąpili do niej w czasie późniejszym.

 

     Osoby pragnące jednak przystąpić do Spowiedzi św. w najbliższe dni prosimy

     o przybycie  do  świątyni od poniedziałku do środy w godzinach 17.30 – 18.30.

 

 1. Uczestniczenie w liturgii Zgodnie z zarządzeniem władz państwowych obowiązuje

prawo na podstawie którego w naszej świątyni, w liturgii nie może uczestniczyć więcej niż 30 osób, wyłączając z tej liczby osoby sprawujące posługę. Prosimy o uszanowanie tego wymogu. Można uczestniczyć również w liturgii poza kościołem – na zewnątrz.

 

 1. W wielki Piątek, w godzinach rannych odwiedzimy z sakramentami osoby starsze i chore. Bardzo prosimy zgłaszać je do środy w zakrystii lub w Biurze Parafialnym.

 

 1. W związku z obostrzeniami pandemicznymi, na wyraźne sugestie Parafian, prosimy, by w pierwszej kolejności Komunię św. przyjmowali Ci, którzy pragną przyjąć Komunię Św. na rękę a następnie Ci, którzy przyjmują Komunię Św. do ust.

 

 1. Dziękujemy za spływające daniny diecezjalne oraz ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego, na cele parafii, indywidualnie w kopertach i na konto parafialne. Za dary na stół z Rogoźna i Marlewa i kwiaty, oraz za każde okazane dobro, zrozumienie i wszelką

życzliwość składamy wszystkim serdeczne „Bóg zapłać”.

 

 1. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał śp. Tadeusza Tafelskiego. Jego duszę i naszych bliskich zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdzi. Wieczny odpoczynek….

 

 

 

 

/ Triduum Paschalne /

 

!W miarę możliwości transmisje na parafialnym Facebooku!

 

 

Wielki Czwartek

 

 • Msza św. koncelebrowana Wieczerzy Pańskiej o 18.30.  W  tym dniu dziękujemy Panu Jezusowi za ustanowienie sakramentów: Eucharystii i Kapłaństwa.

 

Wielki Piątek

 

 • Dzień męki i śmierci Pana Jezusa. Pamiętajmy o krzyżach domowych i parafialnych. Każdego dorosłego katolika obowiązuje post ścisły.
 • 18.30. – Liturgia Wielkiego Piątku

 

Wielka Sobota

 

 • Kościół zachęca do zachowania w tym dniu postu jakościowego 8.00 –możliwość indywidualnych modlitw.
 • Święcenie potraw W naszej parafii od godz. 12.30, co pół godziny do 15.00., przed kościołem, na otwartym terenie z zachowaniem norm sanitarnych. Niech uczestniczą w nich tylko przedstawiciele rodzin.

 

 Wigilia Zmartwychwstania Pańskiego godz. 21.00.   

 

Niedziela Zmartwychwstania

 

 • Rezurekcja o 7.30. bez procesji ale z błogosławieństwem parafii Najświętszym Sakramentem

Następne Msze św. o godz.: 10.00, 11.15 i 18.30.

 Poniedziałek Wielkanocny Msze św. wg porządku niedzielnego.

Ks. Proboszcz

Proboszcz Parafii pw. Świętego Wita w Rogoźnie.