XXVIII Niedziela Zwykła Dzień Papieski

1. Dzisiaj w Polsce po raz XX-ty przeżywamy Dzień Papieski. Ofiary zbierane w tym dniu przed kościołem przeznaczone są na stypendia dla ubogiej młodzieży. Z tego powodu składka na potrzeby parafii będzie przeprowadzona w przyszłą niedzielę.

2. W środę przypada Dzień Nauczyciela. Pamiętajmy przed Bogiem o tych, którzy pomagali nam w kształtowaniu naszego umysłu i charakteru. W środę również zapraszamy na godz. 21.00, na ostatni już Apel w tym roku, który tradycyjnie odbędzie się przy grocie.

3. 19 października przeżyjemy w naszej wspólnocie parafialnej dzień udzielenia sakramentu Bierzmowania, dlatego w tym tygodniu okazja do spowiedzi dla kandydatów, świadków i rodziców w piątek od 17.00 – 18.30. Próba dla kandydatów w sobotę po Mszy św. wieczornej, natomiast próba generalna już ze świadkami w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.15.

4. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w uroczystościach odpustowych. Dziękujemy za ofiarowane kwiaty, za przygotowanie darów ofiarnych, za ufundowanie monstrancji i nowego ornatu z Chrystusem Królem, za nadal spływające daniny diecezjalne. Za każdą okazaną życzliwość i zrozumienie, składamy wszystkim serdeczne Bóg zapłać.

Ks. Proboszcz

Proboszcz Parafii pw. Świętego Wita w Rogoźnie.