I. Niedziela Adwentu 1.12.2019

1. Adwentem – czasem radosnego przygotowania na uroczystość Bożego Narodzenia Kościół rozpoczyna nowy rok liturgiczny. W poniedziałki i czwartki wieczorem Msze św. roratnie, na które szczególnie zapraszamy dzieci. Natomiast w pozostałe dni tygodnia Msze św. roratnie – rano o godz. 7.00. Świece „Caritasu” 7 i 13 zł, można nabyć przed kościołem a opłatki wigilijne w zakrystii lub w biurze parafialnym.

2. W najbliższy poniedziałek, po wieczornej Mszy św. – spotkanie „Caritas”, natomiast we wtorek – spotkanie P.O.A.K.

3. Pierwszy Czwartek miesiąca przed Mszą św. Różaniec w intencji kapłanów i o powołania kapłańskie i zakonne. Po Mszy św. zapraszamy członków Żywego Różańca na spotkanie na salkach.

4. W Pierwszy Piątek miesiąca spowiedź od godz. 16.00. O godz. 16.30 Msza św., wystawienie Najświętszego Sakramentu i spowiedź do wieczornej Mszy św. O godz. 17.30 adorację prowadzą członkowie Apostolstwa Dobrej Śmierci. Zachęcamy wszystkich parafian do przeżywania Adwentu w stanie łaski uświęcającej.

5. Objazd chorych w sobotę rano. Do czwartku w zakrystii lub w biurze parafialnym można zgłaszać chorych do spowiedzi i Komunii św. adwentowej, oprócz tych do których z posługą jeździmy co miesiąc.

6. W piątek po Mszy św. wieczornej spotkanie kandydatów do bierzmowania
z grupy zielonej.

7. W przyszłą niedzielę w Polsce obchodzimy Dzień Solidarności z chrześcijanami na Wschodzie. Przedstawiciele „CARITAS” przed kościołem będą zbierać ofiary do puszek na ten cel. Składka inwestycyjna będzie wyjątkowo w 3 niedzielę miesiąca.

8. Dziękujemy za wciąż spływające daniny diecezjalne, za każde okazane dobro, zrozumienie i wszelką życzliwość składamy wszystkim serdeczne Bóg zapłać.

9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał : + Michała Andrzejewskiego. Jego duszę i naszych najbliższych polećmy Bożemu Miłosierdziu…