XXXIII. Niedziela Zwykła 17.11.2019

  1. W przyszłą niedzielę ostatnia niedziela roku liturgicznego – uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, patronalne święto Akcji Katolickiej.  W tym dniu ponowimy Akt Przyjęcia Jezusa za Króla i Pana podczas Mszy św. o godz. 10.00.

 

  1. W czwartek po Mszy św. wieczornej na salce spotkanie kandydatów do bierzmowania z grupy błękitnej.

 

  1. W piątek po Mszy Św. wieczornej zapraszamy na adoracje Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

 

  1. Parafialny oddział CARITAS zaprasza młodych ludzi do włączenia się jako wolontariusze do ogólnopolskiej świątecznej zbiórki żywności w dniach 6 i 7 grudnia. Osoby zainteresowane prosimy by zgłosiły się do zakrystii lub w szkole do katechetów.

 

  1. Poświecenie książeczek dla dzieci z klas III nastąpi w niedzielę 24 listopada o godz. 11.15 . Po Mszy spotkanie z przedstawicielem firmy Vestimentum oraz spotkanie formacyjne.

 

  1. Po prawie 500 latach nasza świątynia doczekała się profesjonalnej inwentaryzacji budowlanej. Efekt bezinteresownej, kilkuletniej pracy można podziwiać na wystawie ustawionej w nawie Matki Bożej naszej świątyni. Autorom tych prac składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

  1. W minionym tygodniu zamontowano nowe poręcze przy plebanii i kaplicy cmentarnej. Za bezinteresowne wykonanie i montaż dziękujemy p. Jackowi Władysiak.

 

  1. Dziękujemy za spływające dalszym ciągu daniny diecezjalne, za każdą okazaną dobroć, życzliwość i zrozumienie, składamy wszystkim serdeczne Bóg zapłać.

 

  1. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał: śp. Józefa Krenca, śp. Tomasz   Ich i wszystkich naszych bliskich zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu: ”Wieczny odpoczynek….”