Ogłoszenia duszpasterskie na XII Niedzielę Zwykłą – 23 czerwca 2019 r.

  1. Dziękujemy za tak liczny udział w procesji Bożego Ciała, za przygotowanie ołtarzy i udekorowanie okien, za obsługę liturgiczną uroczystości, dziewczynkom sypiącym kwiaty, Policji i Straży Miejskiej za kierowanie ruchem. Dzisiaj procesja po Mszy św. o godz. 11.15. W czasie oktawy po wieczornej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do Serca Pana Jezusa i procesja wokół kościoła.
  2. W dzisiejszą niedzielę 23 czerwca we wszystkich kościołach i kaplicach w Polsce (także w archidiecezji gnieźnieńskiej) po każdej Mszy św. odśpiewana zostanie suplikacja „Święty Boże, Święty Mocny…” jako ekspiacja za świętokradztwa i profanacje. Do publicznego przebłagania wezwali biskupi obecni na 383. zebraniu plenarnym Konferencji Episkopatu Polski.
  3. W czwartek zakończymy oktawę Bożego Ciała procesją do czterech ołtarzy wokół kościoła. Prosimy o przygotowanie ołtarzy.
  4. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa (nie obowiązuje post). Po Mszy św. wieczornej procesja wokół kościoła i modlitwy przy figurze Serca Pana Jezusa.
  5. Dziękujemy za spływające daniny diecezjalne, za każde okazane dobro, zrozumienie i wszelką życzliwość składamy wszystkim serdeczne „Bóg zapłać”.
  6. Z parafii Pan powołał śp. Ewę Ziemską. Wieczną radość…

ks. Łukasz Jaworski

Wikariusz Parafii pw. Świętego Wita w Rogoźnie.