Ogłoszenia Parafialne – Niedziela Trójcy Świętej – 16.06.2019 r.

 1. W najbliższy czwartek przypada Uroczystość Bożego Ciała. Procesja Bożego Ciała do czterech ołtarzy w tym roku wyruszy z  naszej parafii po Mszy św. o godz. 10.00. Porządek Mszy św. w naszej parafii 30, 10.00  i wieczorem
  o 18.30
  . Nie będzie Mszy św. w Tarnowie i w Gościejewie.  Bardzo prosimy  o obsługę liturgiczną, przygotowanie ołtarzy oraz udekorowanie domów. Dziewczynki prosimy o sypanie kwiatków, liczymy na liczny udział dziewczynek szczególnie po I Komunii św.

 

 1. W sobotę 22 czerwca w kościele, w Pruścach przeżyjemy dekanalną Kongregację. Msza św. koncelebrowana przez księży dekanatu w intencji swoich Parafian o godz. 10.30.

 

 1. Informujemy, że decyzją Księdza Prymasa Wojciecha Polaka ks. Łukasz z dniem 1 lipca zostaje odwołany ze stanowiska wikariusza w naszej parafii, a ustanowiony wikariuszem w parafii w Trzemesznie. W związku z tym pragniemy w najbliższą niedziele na Mszy św. o godzinie 11.15 podziękować ks. Łukaszowi za 3-letnią posługę duszpasterską w naszej parafii. Jednocześnie informujemy, że składka z tej Mszy św. będzie przeznaczona dla Ks. Łukasza.

 

 1. Prymas mianował nowego wikariusza w naszej parafii – Ks. Michała Drzewieckiego, z Inowrocławia.

 

 1. W piątek po Mszy Św. wieczornej zapraszamy na adoracje Pana Jezusa.

 

 1. W tym tygodniu dzieci i młodzież zakończą kolejny rok szkolny i katechetyczny. Uczniów ze Szkół Podstawowych
  i Ponadpodstawowych zapraszamy do wspólnego dziękowania Panu Bogu za miniony rok nauki w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.15.

 

 1. Rozpoczęły się zapisy na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. Rogoźno wyrusza jako część tzw. grupy Pomarańczowej. Zapisy za pośrednictwem strony internetowej ppag.pl . W związku z tym wydarzeniem organizujemy wyjazd na Jasną Górę, w dniach 5 – 6 sierpnia z noclegiem w domu pielgrzyma. Szacowany koszt wynosi 120 zł/os. Zapisy w zakrystii.

 

 1. Dziękujemy za spływające daniny diecezjalne, za każde okazane dobro, zrozumienie i wszelką życzliwość składamy wszystkim serdeczne „Bóg zapłać”

ks. Łukasz Jaworski

Wikariusz Parafii pw. Świętego Wita w Rogoźnie.