Komunikaty Duszpasterskie – III Niedziela Wielkanocna – 5 maja 2019 r.

1.Zapraszamy na nabożeństwa majowe

w dni powszednie bezpośrednio przed Mszą Św. wieczorną o godz. 18.15, natomiast w niedziele o godz. 21.00 – z Apelem Jasnogórskim – przy grocie. Wyjątkowo w najbliższą niedzielę o godzinie 15:30 przy grocie.

W bieżącym tygodniu przypada druga środa miesiąca, dlatego zapraszamy na Apel przy grocie, o godz. 21.00.

 

2.W poniedziałek po wieczornej Mszy św. spotkanie członków „CARITAS, natomiast we wtorek spotkanie POAK.

3.W sobotę 11 maja gościć będziemy w naszej parafii ks. bpa Krzysztofa Wętkowskiego, który na Mszy Świętej o godzinie 18.00 udzieli sakramentu Bierzmowania młodzieży naszej parafii.

W związku z tym, w tym tygodniu odbędą się 3 PRÓBY – każdorazowo po wieczornej Mszy Świętej – we wtorek (7.04), czwartek (9.04). Próba ze świadkami w piątek (10.04).

Spowiedź kandydatów, rodziców i świadków w czwartek (9.04). Na godzinę 16.30 zapraszamy młodzież klas VIII, a na godzinę 17.30 młodzież klas III Gimnazjum.

4.Zbliża się I Komunia Święta. Próbna Spowiedź z przymiarką do konfesjonałów dla dzieci odbędzie się w piątek, 10 maja o godzinie 17:30.

5.Za tydzień 12 maja przypada tzw. Niedziela Jezusa Dobrego Pasterza, którą przeżyjemy jako Niedzielę Powołaniową. W naszej parafii gościć będziemy kleryków z gnieźnieńskiego seminarium. Jest to II Niedziela Miesiąca, dlatego składka inwestycyjna przełożona zostaje na niedzielę 19 maja.

Alumni podczas każdej Mszy Świętej będą dzielić się świadectwem powołania i rozprowadzać płyty z utworami nagranymi przez seminarzystów.

Dodatkowo przewidziano następujące spotkania:

– dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii z klas II i III po Mszy Św. o godz. 11.15

– dla młodzieży (w tym przygotowującej się do Bierzmowania) o godz. 18.00

–  Nabożeństwo majowe z modlitwą za kapłanów, o powołania oraz z krótkim słowem kleryków – przy grocie NMP o godz. 15.30 .

6.Dziękujemy za spływające daniny diecezjalne. Za każde okazane dobro, zrozumienie i wszelką życzliwość składamy wszystkim serdeczne „Bóg zapłać”.

7.W minionym tygodniu pożegnaliśmy św. p. Eugeniusza Magdziarza. Jego
i wszystkich bliskich zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu…

 

ks. Łukasz Jaworski

Wikariusz Parafii pw. Świętego Wita w Rogoźnie.