Niedziela Dobrego Pasterza w naszej parafii

W niedzielę, 12 maja, przeżyjemy w naszej parafii Niedzielę Powołaniową. Podczas każdej Mszy św. sprawowanej 12 maja w naszym kościele będziemy modlić się razem z klerykami o nowe powołania kapłańskie. Wysłuchamy także homilii głoszonej przez Rektora seminarium ks. kan. dr Przemysława Kwiatkowskiego oraz krótkiego świadectwa powołania jednego z kleryków. Po każdej Mszy św. klerycy będą rozprowadzać przed kościołem płyty zawierające utwory wykonane przez seminaryjną scholę oraz obrazki z modlitwą o powołania.

W związku z Niedzielą Powołaniową zapraszamy na spotkania z klerykami. 12 maja odbędą się następujące spotkania:

– Spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych – po Mszy św. o godzinie 11:15 .
– Spotkanie dla młodzieży (w tym młodzieży przygotowującej się do bierzmowania) o godzinie 18:00 .
– Nabożeństwo majowe z modlitwą za kapłanów, o powołania oraz z krótkim słowem kleryków – przy grocie NMP o godzinie 15:30 .

Na nabożeństwo majowe przy grocie zapraszamy całe rodziny. Niech naszą
odpowiedzią na zmniejszającą się liczbę kapłanów będzie wspólna i gorliwa modlitwa
zanoszona szczególnie tego dnia w naszej parafii.