Ogłoszenia parafialne – Niedziela Palmowa – 14.04.2019 r.

 1. Rozpoczynany Wielki Tydzień – najważniejsze dni w całym roku liturgicznym. To już ostatni etap naszego przygotowania do Wielkanocy. Pamiętajmy także o grobach naszych najbliższych, krzyżach i figurach
  w naszej parafii. Szczegółowy program TRIDUUM   PASCHALNEGO został wywieszony w gablotach ogłoszeń oraz TUTAJ.

 

 1. Jutro przeżyjemy Dzień Spowiedzi Wielkanocnej z udziałem zaproszonych kapłanów. Okazja do spowiedzi będzie od 10.30 – 12.00 / 15.00 -16.30 / od 20.00 – 21.30.

 

 1. W Wielki Piątek odwiedzimy naszych starszych i chorych od godzin porannych, prosimy zgłaszać do środy włącznie tych, do których nie docieramy tradycyjnie co miesiąc.

 

 1.  Przedstawiciele Parafialnego „CARITAS” – rozprowadzają palmy przed kościołem, a Wielki  Czwartek przed Mszą św. wieczorną można będzie nabyć chlebek do święconki, ofiary przeznaczone będą dla osób objętych pomocą Caritas.

 

 1. Dotąd na kwiaty do Grobu Pańskiego zebraliśmy 370.zł. Jutro – w dzień spowiedzi, można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego, do koszyczka przy bocznym ołtarzu Matki Bożej.

 

 1. Przedświąteczna zbiórka ministrantów i lektorów odbędzie się w kościele, w środę po wieczornej Mszy św.

 

 1. W Niedzielę 28 kwietnia planujemy zorganizować wyjazd do Gniezna na doroczne Uroczystości odpustowe ku czci Św. Wojciecha. Koszt wyjazdu 20 zł. zapisy w zakrystii.

 

 1. Dziękujemy za spływające daniny diecezjalne. Za każde okazane dobro, zrozumienie i wszelką życzliwość składamy wszystkim serdeczne „Bóg zapłać”.

 

 1. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał z naszej wspólnoty parafialnej śp. Barbarę Ignacy. Ją i naszych bliskich zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu….

ks. Łukasz Jaworski

Wikariusz Parafii pw. Świętego Wita w Rogoźnie.