XIII Niedziela Zwykła – 1 lipca 2018 – Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dziś rozpoczynają się w naszej parafii wczasorekolekcje dla osób chorych i niepełnosprawnych. Dziś również odbędzie się Msza św. polowa o godz. 14.00 z udziałem uczestników wczasorekolekcji w lasku w Siernikach przy odrestaurowanej figurze Matki Bożej – serdecznie zapraszamy. Natomiast w kolejną niedzielę – tj. 8 lipca
    w amfiteatrze OSP Rogoźno od godz. 15.00 – odbędzie się festyn na rzecz i z udziałem uczestników wczasorekolekcji, na który już dziś serdecznie zapraszamy.
  2. W okresie wakacyjnym – tj. w lipcu – Msze św. na wioskach będą odprawiane w niedziele: w Tarnowie o godz. 8.45, w Gościejewie o godz. 17.00. Natomiast w sierpniu na odwrót.
  3. Witamy w naszej parafii księdza Tomasza Rogalińskiego, który decyzją księdza Prymasa Wojciecha Polaka z dniem 1 lipca 2018 rozpoczyna posługę wikariuszowską w naszej wspólnocie parafialnej. Życzymy mu wiele radości z posługi w naszym mieście.
  4. Pielgrzymka na Jasną Górę z naszego rejonu wyrusza 28 lipca jako grupa Pomarańczowa. Zapisy za pośrednictwem strony internetowej www.ppag.pl , ewentualnie w zakrystii. Spotkanie pielgrzymkowe odbędzie się w naszej parafii w sobotę 14 lipca o godzinie 19:30. Przy bocznym ołtarzu można składać intencje, w których modlić się będą pielgrzymi.
  5. W odpowiedzi na kryzys powołań zapraszamy na nabożeństwo powołaniowe z udziałem gnieźnieńskich kleryków, które odbędzie się w naszym kościele w piątek po wieczornej mszy świętej, a zakończy się apelem
    o godz. 20.00.
  6. W Pierwszy Piątek – okazja do spowiedzi od godz. 16.00. O godz. 16.30 Msza św., Adorację od godz. 17.30 poprowadzą członkowie Apostolstwa Dobrej Śmierci. W sobotę chorych odwiedzi ks. proboszcz i ks. Łukasz, natomiast ks. Tomasz przejmuje podopiecznych ks. Pawła i odwiedzi ich w sierpniu.
  7. Dziękujemy za spływające daniny diecezjalne, za każde okazane dobro, zrozumienie
    i wszelką życzliwość składamy wszystkim serdeczne „Bóg zapłać”.

ks. Łukasz Jaworski

Wikariusz Parafii pw. Świętego Wita w Rogoźnie.