Uroczystość św. Jana Chrzciciela – Ogłoszenia duszpasterskie

  1. W okresie wakacyjnym godziny niedzielnych Mszy św. na wioskach ulegają zmianie i od najbliższej niedzieli odbywać się będą wg następującego porządku: w lipcu – w Tarnowie o godz. 8:45, w Gościejewie o godz. 17:00; w sierpniu – odwrotnie.
  2. Z przykrością informujemy, że dekretem Księdza Prymasa Wojciecha Polaka ks. Paweł z dniem 1 lipca zostaje odwołany ze stanowiska wikariusza naszej parafii, a ustanowiony wikariuszem w parafii pw. Św. Jadwigi w Inowrocławiu. W związku z tym pragniemy w najbliższy piątek 29 czerwca na Mszy św. wieczornej podziękować ks. Pawłowi za 3-letnią posługę duszpasterską w naszej parafii. Jednocześnie informujemy, że składkę z tej Mszy św. ofiarujemy dla ks. Pawła.
  3. Decyzją ks. Prymasa następcą ks. Pawła zostaje ks. Tomasz Rogaliński, doświadczony kapłan pochodzący z Miłosławia k. Wrześni. Nowego wikariusza przywitamy w przyszłą niedzielę 1 lipca na Mszy św. o godz. 10:00.
  4. W najbliższą sobotę 30 czerwca rozpoczynają się kolejne wczasorekolekcje dla osób chorych i niepełnosprawnych. W związku z tym w kolejną niedzielę 1 lipca, przy figurze Matki Bożej w lasku w Siernikach, o godzinie 14:00 odbędzie się Msza św. polowa z udziałem uczestników wczasorekolekcji. Słowo Boże wygłosi ks. Rektor Seminarium w Gnieźnie. Serdecznie zapraszamy do wspólnej
  5. W najbliższą środę na godz. 19:30 zapraszamy do wspólnej modlitwy przy figurze Matki Bożej przy rondzie z okazji 5 rocznicy renowacji figury.
  6. Zachęcamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce do Częstochowy. Rogoźno wyrusza jako część tzw. grupy Pomarańczowej. Zapisy za pośrednictwem strony internetowej ppag.pl
  7. W najbliższym czasie są wolne intencje, zainteresowanych zapraszamy do biura parafialnego.
  8. Zapraszamy całą wspólnotę parafialną do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego RTV AGD, z którego dochód przeznaczony będzie na pomoc medyczną w Afryce. Zbiórka w sobotę w godz. 10-12:00 na parkingu przed kościołem. Szczegóły na plakacie.
  9. Dziękujemy za spływające daniny diecezjalne, za każde okazane dobro, zrozumienie i wszelką życzliwość składamy wszystkim serdeczne „Bóg zapłać”.

ks. Paweł Wilczewski

Wikariusz w Parafii Rzymskokatolickiej pw. św. Wita w Rogoźnie.