12 listopada 2016

Krąg biblijny

Pismo Święte

Krąg biblijny to spotkania ze Słowem Bożym, odnajdywanie jego Prawdy w naszym własnym życiu, poznawanie Ewangelii i zgłębianie jej przesłania. To nasze indywidualne spotkania z Jezusem w Jego Słowie.

Celem naszej grupy modlitewnej jest pogłębianie wiedzy religijnej oraz naszej wiary poprzez medytację Bożego przesłania i zrozumienie Słowa Bożego, aby następnie zastosować Je w naszym codziennym życiu. To tutaj każdy z nas poznaje i uświadamia sobie to, co Pan Bóg chce do niego powiedzieć przez Jego Słowo.

Każde spotkanie rozpoczynamy zapaleniem świecy jako znaku obecności Chrystusa i modlitwą do Ducha Świętego. Następnie czytamy wybrany fragment Pisma Świętego, medytujemy, rozmyślamy nad tym, co Jezus chce nam powiedzieć, odnosimy go do własnego życia, po czym dzielimy się naszymi przemyśleniami, spostrzeżeniami, wątpliwościami.

Wspólna modlitwa i błogosławieństwo kończy spotkanie.

Spotkania naszego Kręgu Biblijnego odbywają się w każdy czwartek miesiąca po wieczornej Mszy Św., o godzinie 18.30.

Zapraszamy każdego, kto odczuwa potrzebę poznawania Jezusa przez Jego Słowo. Każdego, kto, choć na chwilę, chce zatrzymać się, posłuchać, medytować i kontemplować słowo Boże. Tutaj nie trzeba być znawcą Pisma Świętego.

Opiekunem grupy jest ks. Paweł Wilczewski