Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego Anno Domini 2018 – Ogłoszenia

  1. Alleluja ! Pan zmartwychwstał ! Wszystkim Parafianom i Gościom przeżywającym te największe tajemnice naszej wiary życzymy obfitych łask od Zmartwychwstałego Pana. Niech ta prawda o powszechnym powołaniu człowieka wierzącego do zmartwychwstania pomaga nam zwłaszcza w chwilach trudnych. Niech Zmartwychwstały Chrystus obdarza nas wszystkich swoimi łaskami, mocą i pokojem.
  2. Jutro Msze św. wg porządku niedzielnego. Zachęcamy do uczestnictwa w Eucharystii i przedłużenia radości świętowania także na jutrzejszy dzień. Jutrzejsza składka przeznaczona jest na KUL i Prymasowskie Seminarium Duchowne w Gnieźnie.
  3. piątek z racji Oktawy Wielkanocnej nie obowiązuje post.
  4. przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Miłosierdzia Bożego. Przygotowując się do tej Uroczystości, codziennie przed wieczorną Mszą św. będziemy odmawiać Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
  5. Dziękujemy za składane różnymi drogami życzenia wielkoczwartkowe i świąteczne. Dziękujemy za ofiary na kwiaty do „Grobu Pańskiego” i za kwiaty do prezbiterium, za udekorowanie krzyża misyjnego przed naszą świątynią, za składane daniny diecezjalne, za przygotowanie Grobu Pańskiego i dekoracji na Triduum Paschalne, za modlitewny udział w nim. Dziękujemy za dary na stół z Rogoźna. Za każde okazane dobro, składamy serdeczne Bóg zapłać.
  6. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał: śp. Jana Zwolińskiego. Jego i naszych bliskich zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu…