Niedziela Palmowa – Ogłoszenia duszpasterskie

1. Rozpoczynany Wielki Tydzień – najważniejsze dni w całym roku liturgicznym. To już ostatni etap naszego przygotowania do Wielkanocy. Pamiętajmy także o grobach naszych najbliższych, krzyżach i figurach w naszej parafii. Szczegółowy program TRIDUUM   PASCHALNEGO został wywieszony w gablotach ogłoszeń.
  2. Jutro przeżyjemy Dzień Spowiedzi Wielkanocnej z udziałem zaproszonych kapłanów. Okazja do spowiedzi będzie:  – przed południem: 10.30 – 12.00 po południu: 14.30 –15.30 i 16.00 – 17.00  i wieczorem – od 20.00 – 21.30.
    W Wielki Piątek odwiedzimy naszych starszych i chorych od godzin porannych, prosimy zgłaszać do środy włącznie tych, do których nie docieramy tradycyjnie co miesiąc.
  3. Przedstawiciele Parafialnego „CARITAS” – rozprowadzają palmy przed kościołem,
    W Wielki  Czwartek przed Mszą św. wieczorną będzie do nabycia chlebek do święconki, ofiary przeznaczone będą dla osób objętych pomocą Caritas.
  1. Dotąd na kwiaty do Grobu Pańskiego zebraliśmy 270 zł. Jutro – w dzień spowiedzi, można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego, do koszyczka przy bocznym ołtarzu Matki Bożej.
  2. Przedświąteczna zbiórka ministrantów i lektorów odbędzie się w kościele, w środę po wieczornej Mszy św.
  3. Dziękujemy za spływające daniny diecezjalne. Za każde okazane dobro, zrozumienie i wszelką życzliwość składamy wszystkim serdeczne „Bóg zapłać”.
  4. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał z naszej wspólnoty parafialnej śp. Mariannę Grzeszczyk. Jej duszę i naszych bliskich zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu….

Święte Triduum Paschalne

Najważniejsze dni Roku Liturgicznego

Za uczestnictwo w uroczystościach Triduum Paschalnego można zdobyć

codziennie odpust zupełny

Wielki Czwartek

Msza św. koncelebrowana Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.30. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy adoracji, podczas której dziękujemy Panu Jezusowi za ustanowienie sakramentów: Eucharystii i Kapłaństwa.

Wielki Piątek

Dzień męki i śmierci Pana Jezusa. Pamiętajmy o krzyżach domowych i parafialnych. Każdego dorosłego katolika obowiązuje

post ścisły.

godz.  8.00. – objazd chorych

godz. 17.45. – Gorzkie Żale

godz. 18.30. – Obrzędy Wielkopiątkowe a po nich procesyjne przeniesienie Najświętszego Sakramentu do „Grobu Pańskiego” i okazja do adoracji Krzyża.

godz. 21.30. – Koronka do Miłosierdzia Bożego rozpoczynająca nowennę i Repozycja. Po niej wyruszymy do parafii Św. Ducha.

godz. 22.00 – Droga Krzyżowa ulicami Rogoźna z parafii Św. Ducha do parafii św. Wita.

Wielka Sobota

Kościół zachęca do zachowania w tym dniu postu jakościowego.

godz. 8.00 – poświęcenie wody i początek adoracji Najświętszego Sakramentu.

Święcenie potraw

od godz. 10.00 – na wioskach (wg stałego porządku)

godz. 13.00, 14.00, 15.00 i 16.00 – święcenie potraw w kościele

godz. 21.00. – początek Wigilii Zmartwychwstania Pańskiego. Przynosimy                ze sobą świece. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 23.00.

Niedziela Zmartwychwstania

Rezurekcja z procesją wokół kościoła o godz. 6.00. Prosimy o obsługę liturgiczną (baldachim, sztandary, obrazy). Nie będzie Mszy św. o godz. 7.30. Następne Msze św. o godz.: 10.00, 11.15 i 18.30.

Poniedziałek Wielkanocny – Msze św. wg porządku niedzielnego.