V Niedziela Wielkanocna – Ogłoszenia

1. Od przyszłej niedzieli zapraszamy na nabożeństwa majowe, które odbywać się będą w dni powszednie bezpośrednio przed Mszą św. wieczorną o godz. 18.15, a w niedziele o godz. 21.00 połączone z Apelem przy grocie. Zapraszamy także na Apele przy grocie, które odbywać się będą raz w miesiącu, w każdą drugą środę miesiąca o godz. 21.00 do października włącznie.
  2. W najbliższą środę –  27 kwietnia, będziemy gościć  w naszym mieście symbole Światowych Dni Młodzieży – krzyż ofiarowany młodzieży przez św. Jana Pawła II,  przy którym wielokrotnie w różnych zakątkach świata modlił się z młodzieżą –, oraz ikonę Matki Bożej Salus Populi Romani (opiekunki ludu rzymskiego). Symbole do naszego kościoła zawitają dokładnie o godz. 13.20 do 14.00. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej oraz do adoracji krzyża. Szczegóły peregrynacji symboli ŚDM na stronie parafialnej.
  3. Już za tydzień w naszej parafii przeżywać będziemy uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Na Mszy Świętej o godzinie 11.15 sześćdziesięcioro pięcioro dzieci po raz pierwszy w pełni będzie uczestniczyło w Eucharystii. Otoczmy dzieci i ich rodziców naszą serdeczną modlitwą. Uprzejmie prosimy wszystkich Parafian o udostępnienie miejsc siedzących w kościele dla rodzin dzieci pierwszokomunijnych. W tym celu warto skorzystać z Mszy Świętej o innej porze. Ponadto już dziś zwracamy się do wszystkich z prośbą o nie robienie zdjęć podczas uroczystości w kościele.
  4. Próba dla dzieci pierwszokomunijnych w czwartek, 28 kwietnia, o godzinie 16.00.
  5. Spowiedź przed Pierwszą Komunią dla dzieci oraz ich rodziców odbędzie się w piątek, 29 kwietnia o godzinie 16.00.
  6. Pielgrzymka dzieci komunijnych wraz z Rodzicami do Lichenia odbędzie się 23 czerwca. Zapisy w zakrystii. Zapisując się należy podać numer PESEL oraz dokonać wpłaty w wysokości 25 złotych od osoby. Decyduje kolejność zgłoszeń.
  7. Dziękujemy za spływające daniny diecezjalne. Za każde okazane dobro, zrozumienie i wszelką życzliwość składamy wszystkim serdeczne „Bóg zapłać”.