Ogłoszenia parafialne na I Niedzielę Adwentu – 02.12.2018 r.

1. Adwentem – czasem radosnego przygotowania na uroczystość Bożego Narodzenia Kościół rozpoczyna nowy rok liturgiczny. W poniedziałki, środy i piątki wieczorem Msze św. roratnie, na które szczególnie zapraszamy dzieci. Natomiast w pozostałe dni tygodnia Msze św. roratnie – rano o godz. 7.00. Świece „Caritasu” można nabyć przed kościołem a opłatki wigilijne w zakrystii lub w biurze parafialnym w godzinach urzędowania.

1. W najbliższy poniedziałek, po wieczornej Mszy św. – spotkanie „Caritas”, natomiast we wtorek – spotkanie P.O.A.K.

1. Pierwszy Czwartek miesiąca przed Mszą św. Różaniec w intencji kapłanów i o powołania kapłańskie i zakonne. Po Mszy św. zapraszamy członków Żywego Różańca na spotkanie na salkach.

1. W Pierwszy Piątek miesiąca spowiedź od godz. 16.00. O godz. 16.30 Msza św., wystawienie Najświętszego Sakramentu i spowiedź do wieczornej Mszy św. O godz. 18.00 adorację prowadzą członkowie Apostolstwa Dobrej Śmierci. Zachęcamy wszystkich parafian do przeżywania Adwentu w stanie łaski uświęcającej. Objazd chorych
    w sobotę od godz. 7.00. Do czwartku rana w zakrystii lub w biurze parafialnym można zgłaszać chorych do spowiedzi i Komunii św. adwentowej, oprócz tych do których z posługą jeździmy co miesiąc.

1. W piątek po Mszy św. wieczornej w kościele spotkanie kandydatów do bierzmowania
    z klas VIII.

1. Młodzież zapraszamy na spotkanie duszpasterstwa młodych w sobotę na godzinie 19.30 do salki parafialnej

1. W przyszłą niedzielę w Polsce obchodzimy Dzień Solidarności z chrześcijanami na Wschodzie. W związku z tym przedstawiciele „CARITAS” przed kościołem będą zbierać ofiary do puszek na ten cel.

1. Za tydzień, podczas Mszy św. o godz. 11:15 odbędzie się poświęcenie medalików dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Św.

1. Dziękujemy za wciąż spływające daniny diecezjalne, za każde okazane dobro, zrozumienie i wszelką życzliwość składamy wszystkim serdeczne Bóg zapłać.

1. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał : śp. Waldemara Kotarę i Ireneusza Dziamann. Ich oraz naszych najbliższych polećmy Bożemu Miłosierdziu….

ks. Łukasz Jaworski

Wikariusz Parafii pw. Świętego Wita w Rogoźnie.