Komunikaty duszpasterskie – XXIX Niedziela Zwykła – 21 października 2018 A.D.

  1. Dziś przeżywamy Niedzielę Misyjną, którą rozpoczynamy kolejny Tydzień Misyjny. W zakrystii są do nabycia kalendarze misyjne w cenie 5 zł. Dochód ze sprzedaży kalendarza będzie przeznaczony na misje.

 

  1. Przypominamy o Nabożeństwach Różańcowych, które odbywają się każdego dnia o godz. 18.00. W środy i piątki Różaniec dedykowany dzieciom, szczególnie z klas II i III przygotowujących się do I Komunii Świętej.

 

  1. W poniedziałek wspomnienie św. Jana Pawła II, zapraszamy więc do wspólnej modlitwy na Mszach św. za Jego wstawiennictwem.

 

  1. W czwartek po Mszy Św. wieczornej zapraszamy na krąg biblijny.

 

  1. Młodych zachęcamy do udziału w nocnym czuwaniu w intencji synodu, na Jasnej Górze – 26 października, więcej informacji na parafialnym facebooku.

 

  1. Już dziś przypominamy o Uroczystości Wszystkich Świętych. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.30 i 10.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 11.15 i wieczornej. W Tarnowie msza o godz. 8.45, a w Gościejewie wyjątkowo o 10.00. Pamiętajmy tego dnia o obowiązku uczestnictwa we Mszy św. i o grobach naszych bliskich. Uroczystości na cmentarzu rozpoczną się o godz. 12.00.
    Niech nasze modlitewne skupienie podczas Mszy św. na cmentarzu będzie świadectwem naszej troski i szacunku dla zmarłych. Od godz. 9.00 do 17.00 będzie wystawiona na cmentarzu skarbona do której będzie można składać ofiary na chodniki. Dotąd udało się spłacić 2/3 kosztów wybudowanych chodników. Mamy do zapłacenia jeszcze 21 tys. zł.

 

  1. Jest już przygotowany kalendarz do wpisywania intencji mszalnych na I połowę 2019 roku. Natomiast na drugie półrocze rezerwować będzie można po Wielkanocy.

 

  1. Pragniemy podziękować za uzupełnienie oświetlenia przy kościele i założenie nowej tablicy ogłoszeń, za każde okazane dobro, zrozumienie i wszelką życzliwość składamy wszystkim serdeczne Bóg zapłać.

ks. Łukasz Jaworski

Wikariusz Parafii pw. Świętego Wita w Rogoźnie.