Komunikaty parafialne – XXVII Ndz Zwykła – 7 października

1. W tym miesiącu zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe, które każdego dnia odbywają się o godz. 18.00.
    W środy i piątki Nabożeństwo dedykowane dzieciom.

1. W środę w kościele o godz. 17.00 – zbiórka ministrantów i lektorów.

1. W środę o godz. 21.00 ostatni Apel przy grocie w tym roku.

1. W środę po Mszy wieczornej odbędzie się próba generalna kandydatów do sakramentu bierzmowania  i ich świadków. W czwartek 16.00 katecheza dla kandydatów do bierzmowania z klas VII, a  w  piątek po Mszy św. wieczornej w kościele spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas III gimnazjum.

1. W czwartek przeżyjemy Kanoniczną Wizytację naszej Parafii. W programie:

– godz. 12.30 – spotkanie Ks. Prymasa z Parafianami w kaplicy, w Tarnowie

– godz. 13.00 – spotkanie Ks. Prymasa z Parafianami w kaplicy, w Gościejewie.

– godz. 15.00 – nabożeństwo na naszym Cmentarzu. / Gromadzimy się przy bramie od strony hotelu /

– godz. 18.00 – uroczysta Msza św. z udzieleniem sakr. Bierzmowania.

W związku z wizytacją – tego dnia nabożeństwo różańcowe o godz. 17.00.

1. Wyjazd na pielgrzymkę do Torunia w sobotę, (13 października) o godzinie 6.00 z parkingu przy kościele. Prosimy
    o zabranie legitymacji uprawniających do zniżek.

1. W przyszłą niedzielę w Polsce po raz XVIII przeżyjemy Dzień Papieski. W związku z tym tradycyjnie przed kościołem zbierać będziemy ofiary do puszek, które będą przeznaczone na stypendia dla ubogiej młodzieży.
    Z tego powodu składka na potrzeby parafii będzie przeprowadzona wyjątkowo w trzecią niedzielę miesiąca.

1. Dziękujemy za wciąż jeszcze spływające daniny diecezjalne. Za każdą okazaną dobroć, życzliwość i zrozumienie składamy serdeczne Bóg zapłać.

1. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do siebie: + Helenę Fundamenską, Stanisława Błachowicza i Czesława Rzepkę. Ich dusze i naszych bliskich zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu: ”Wieczny odpoczynek….”

ks. Łukasz Jaworski

Wikariusz Parafii pw. Świętego Wita w Rogoźnie.