Komunikaty Duszpasterskie – XXVI Niedziela Zwykła – 30 września

1. Od poniedziałku rozpoczynamy Nabożeństwa Różańcowe, które odbywać się będą przed Mszą św. wieczorną, czyli o godz. 18.00. W środy i piątki zapraszamy dzieci na modlitwę Różańcową im dedykowaną

1. W poniedziałek podczas Mszy św. wieczornej – poświęcenie różańców dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Świętej.

1. Również w poniedziałek, ale po wieczornej Mszy św. spotkanie członków Parafialnego „CARITAS”, natomiast we wtorek zapraszamy na spotkanie przedstawicieli P.O.A.K.

1. Również w poniedziałek po wieczornej Mszy św. spotkanie „CARITASU” , natomiast we wtorek P.O.A.K.

1. W czwartek po Mszy św. wieczornej w kościele spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VIII. Natomiast w piątek i sobotę odbędą się próby kandydatów do sakramentu bierzmowania.

1. W Pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi św. od godz. 16.00. O godz. 16.30 Msza św. a po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do Mszy św. wieczornej.

1. W Pierwszą Sobotę miesiąca po rannej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 8.00. W godzinach rannych tradycyjnie odwiedzimy starszych i chorych z sakramentami św.

1. W sobotę podziękujemy Matce Bożej Różańcowej za opiekę nad naszą parafią. Mszę św. odpustową o godz. 18.30 odprawi i Słowo Boże wygłosi Bartłomiej Blat. Bardzo prosimy o przygotowanie baldachimu i dziewczynek do sypania kwiatów.

1. Tego dnia córka naszej wspólnoty parafialnej – Honorata Filipiak – imię zakonne – s. Judyta – złoży swoje śluby wieczyste w Karmelu, w Sanktuarium M.B. Szkaplerznej w Czernej. Pamiętajmy o s. Judycie w naszych modlitwach.

1. W sobotę, 13 października nasz parafialny „CARITAS” organizuje autokarową pielgrzymkę do Torunia. Koszt wyjazdu to ok. 75 zł. Zapisy wraz z wpłatą w zakrystii do wtorku.

1. Chętnych zainteresowanych współtworzeniem scholii młodzieżowej zapraszamy w soboty na godzinę 17:00

1. Dziękujemy za wciąż jeszcze spływające daniny na cele diecezjalne. Za wszelkie ofiary składane na cele naszej parafii, za każdą okazaną życzliwość i zrozumienie składamy serdeczne Bóg zapłać.

1. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał z naszej wspólnoty śp.: Piotra Ratuszniaka, Mariana Żakowskiego, Czesławę Jarząbek i Konrada Nowaka. Ich i naszych bliskich zmarłych polecajmy Bożemu Miłosierdziu: „Wieczny odpoczynek…”

ks. Łukasz Jaworski

Wikariusz Parafii pw. Świętego Wita w Rogoźnie.