Komunikaty duszpasterskie – 26.08. – 02.09.2018r. – XXI Ndz. Zwykła

  1. W przyszłą niedzielę (2.09) o godz. 11.15 zostanie odprawiona Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego , w czasie której dzieciom z klas I zostaną poświęcone tornistry.

 

  1. Burmistrz Rogoźna, Przewodniczący Rady Miejskiej w Rogoźnie zapraszają na Dożynki Gminne które odbędą się w sobotę 1 września na boisku w Kaziopolu, o godzinie 14:45 rozpocznie się parada maszyn rolniczych. O godz. 15:00 procesja dożynkowa, a o godz. 15:30 Msza święta dziękczynna. Do udziału zachęcamy rolników i wszystkich parafian, tym bardziej że są to jednocześnie nasze Dożynki Parafialne

 

  1. Informujemy, że Uroczystość upamiętniająca ofiary II wojny światowej odbędzie się na Rogozińskim cmentarzu w niedzielę 2 września o godz. 16:00. W jubileuszowym roku 100-lecia odzyskania Niepodległości zachęcamy do wspólnego zamyślenia i modlitwy.

 

  1. W najbliższą sobotę tj. 1.09 o godz. 10.00 w kościele odbędzie się generalna zbiórka wszystkich ministrantów i lektorów. Obecność obowiązkowa!

 

  1. Od przyszłej niedzieli wznawiamy po wakacyjnej przerwie Msze św. dla dzieci i wracamy do tradycyjnych godzin Mszy św. na wioskach.

 

  1. Informujemy że w tym roku z parafii Ducha Świętego w sobotę (8.09) planowana jest Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Maryjnego w Dąbrówce Kościelnej .

 

  1. Dziękujemy za spływające daniny diecezjalne. Za każde okazane dobro, zrozumienie i wszelką życzliwość składamy wszystkim serdeczne „Bóg zapłać”

 

ks. Łukasz Jaworski

Wikariusz Parafii pw. Świętego Wita w Rogoźnie.