Ogłoszenia Parafialne – XX Ndz. Zwykła – 19 sierpnia

 1. W najbliższą Niedzielę – 26 sierpnia przypada uroczystość NMP Częstochowskiej. Zachęcamy w tym dniu do modlitwy różańcowej.

 

 1. Również w przyszłą niedzielę 26. sierpnia odbędą się Diecezjalne Dożynki w niedalekim Wapnie. Msza święta
  o godz. 13.00 na stadionie.

 

 1. Tymczasem nasze Dożynki Gminne odbędą się w sobotę 1 września na boisku w Kaziopolu. Burmistrz Rogoźna, Przewodniczący Rady Miejskiej w Rogoźnie zgodnie ze staropolskim zwyczajem zapraszają na te uroczyste obchody, które o godzinie 14:45 rozpocznie parada maszyn rolniczych. O godz. 15:00 procesja dożynkowa,
  a o godz. 15:30 Msza święta dziękczynna. Do udziału zachęcamy rolników i wszystkich parafian.

 

 1. Parafialny oddział CARITAS dziękuje wszystkim osobom, które bezintersowanie przyniosły kwiaty, zboża i zioła oraz gotowe bukieciki. Dzięki Wam przyniesione pierwociny zieleni przypomniały nam szczególną opiekę Maryi Wniebowziętej.

 

 1. Już dzisiaj informujemy, że Uroczystość upamiętniająca ofiary II wojny światowej odbędzie się na Rogozińskim cmentarzu w niedzielę 2 września o godz. 16:00. W jubileuszowym roku 100-lecia odzyskania Niepodległości zachęcamy do wspólnego zamyślenia i modlitwy.

 

 1. Dziękujemy za spływające daniny diecezjalne. Za każde okazane dobro, zrozumienie i wszelką życzliwość składamy wszystkim serdeczne „Bóg zapłać”.

 

 1. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Tomasza Misiora. Jego i wszystkich bliskich zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…

ks. Łukasz Jaworski

Wikariusz Parafii pw. Świętego Wita w Rogoźnie.