VI Niedziela Wielkanocna – Ogłoszenia duszpasterskie

  1. Dzisiaj nasi najmłodsi parafianie po raz pierwszy w pełni uczestniczą w Ofierze Eucharystycznej. Módlmy się, by pociągnięci przykładem swoich Rodziców, zawsze trwali w przyjaźni z Panem Jezusem. Od jutra rozpoczynamy Biały Tydzień. Dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami zapraszamy na nabożeństwa majowe w dni powszednie o godzinie 18.15, połączone z wieczorną Mszą Świętą. Uprzejmie prosimy wszystkich wiernych o niezajmowanie miejsc wyznaczonych dla dzieci.

W niedziele nabożeństwa majowe odbywają się będą o godz. 21.00 wraz z Apelem, przy grocie. W najbliższą środę jako drugą miesiąca – Apel przy grocie o godz. 21.00.

  1. 2. Bardzo dziękujemy rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za troskę o przygotowanie kościoła na dzisiejszą uroczystość, rodzicom i katechetom za trud przygotowania dzieci do tego wyjątkowego dnia, p. Organiście za oprawę muzyczną, rodzicom i p. Kościelnej za posprzątanie kościoła, dyrektorom szkół za okazane zrozumienie. Pragniemy także serdecznie podziękować rodzicom dzieci za dar ołtarza.
  2. Msza święta z okazji pierwszej rocznicy przystąpienia do Pierwszej Komunii Świętej odbędzie się za tydzień, 13 maja o godzinie 11.15. Serdecznie zapraszamy dzieci, które w ubiegłym roku po raz pierwszy w pełni uczestniczyły w Eucharystii, by wraz z Rodzicami wzięły udział we wspólnym dziękczynieniu Panu Bogu. Jeśli to możliwe, prosimy by dzieci przyszły do kościoła w swoich albach komunijnych.
  3. Z naszej parafii 2 czerwca organizujemy wyjazd na Lednicę. Zapisy w zakrystii. Koszt wyjazdu – 30 zł. Szczegóły u ks. Pawła.
  4. W poniedziałek po wieczornej Mszy św. spotkanie „CARITAS”, natomiast we wtorek odbędzie się spotkanie P.O.A.K.
  5. W najbliższą sobotę tj. 12 maja zapraszamy do naszego kościoła na niezwykły koncert Chóru Kameralnego „FERMATA” ze szczególną iluminacją. Wstęp wolny.
  6. Ukazała się niezwykła książka o naszym dekanacie zawierająca informacje o wszystkich siedmiu parafiach. W przyszłą niedzielę po Mszach św. będzie możliwość nabyć tę książkę w cenie 25 zł.
  7. Dziękujemy za spływające daniny diecezjalne. Za każde okazane dobro, zrozumienie i wszelką życzliwość składamy wszystkim serdeczne „Bóg zapłać”.
  8. Z naszej parafii Pan powołał śp. Krystynę Banasiak i Zdzisława Mizerę. Wieczną radość…

Ks. Proboszcz

Proboszcz Parafii pw. Świętego Wita w Rogoźnie.