V Niedziela Wielkiego Postu – Ogłoszenia

1. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: Droga Krzyżowa – piątek, godz. 18.00, Gorzkie Żale – niedziela, godz. 15.00, po którym Msza św. wieczorna zamiast o godz. 18.30. Przypominamy o możliwości zdobywania odpustów zupełnych dla siebie lub dla zmarłych.
  2. Dyrektor Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Wągrowcu zawraca się do Rodziców dzieci z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, umiarkowanym lub znacznym, w tym z niepełnosprawnościami sprzężonymi i autyzmem z informacją o zapisach dziecka do specjalistycznej placówki. Więcej informacji w gablocie ogłoszeń.
  3. W środę – 21 marca – w godz. 10.00 – 12.00 i od 16.00 – 18.00, będą wydawane paczki w „CARITAS” dla osób starszych, schorowanych i samotnych .
  4. Jutro, w poniedziałek przypada Uroczystość św. Józefa. W naszej parafii przeżyjemy Całodzienną Adorację Eucharystyczną. Zapraszamy do osobistej adoracji.
  5. W przyszłym tygodniu rozpoczynamy całodzienne Spowiedzi Wielkanocne w parafiach naszego dekanatu. My przeżyjemy Dzień Spowiedzi Wielkanocnej z udziałem zaproszonych kapłanów w Wielki Poniedziałek tj. 26 marca. Okazja do spowiedzi będzie:

– przed południem: 10.30 – 12.00

– po południu: 14.30 – 15.30 i 16.00 – 17.00

– wieczorem: 20.00 – 21.30

Odkładanie spowiedzi na ostatnią chwilę może się zakończyć tym, że święta przeżywać będziemy w grzechu śmiertelnym. Zróbmy wszystko i tak to zaplanujmy, aby przeżywać je w stanie łaski uświęcającej.

Okazja do spowiedzi na wioskach w przyszłą niedziele: w Tarnowie od godz. 8.15, w Gościejewie – od godz. 10.40.

1. W przyszłą niedzielę, przed kościołem, Caritas Parafialny będzie rozprowadzał  palmy, natomiast w Wielki Czwartek będzie można nabyć chlebek do święconki. Ofiary będą przeznaczone na charytatywną działalność parafialnego „CARITAS”.
  2. Wyjazd młodzieży na Niedzielę Palmową do Chodzieży o godz. 15.00 z rynku. Osoby nieletnie proszone są o zgodę Rodziców bądź opiekunów prawnych. Powrót ok. godz. 21.00.
  3. Spotkanie Kręgu Biblijnego w czwartek po wieczornej Mszy św.
  4. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas II i III gimnazjum w piątek o godz. 17.30, w kościele.
  5. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego można składać w kopertach do koszyczka na składkę.
  6. Dziękujemy za spływające daniny diecezjalne. Za każde okazane dobro, zrozumienie i wszelką życzliwość składamy wszystkim serdeczne „Bóg zapłać”.
  7. W minionym tygodniu Pan powołał + Zygmunta Just, Jana Lijewskiego i Czesława Szymkowiak . Ich duszę i naszych bliskich zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu…

Ks. Proboszcz

Proboszcz Parafii pw. Świętego Wita w Rogoźnie.