Ogłoszenia duszpasterskie – IV Niedziela Zwykła

 

 1. Zakończyliśmy tegoroczne odwiedziny duszpasterskie. Dziękujemy wszystkim, którzy nas przyjęli pod swój dach. Szczególnie dziękujemy za zorganizowanie transportu i za przygotowane podczas kolędy poczęstunki. Niech Boże błogosławieństwo towarzyszy wszystkim parafianom w całym nowym roku. Jeżeli kogoś pominęliśmy, a chciałby poprosić o błogosławieństwo dla swojego domu i rodziny, prosimy o indywidualne zgłoszenie się do księdza w celu ustalenia terminu odwiedzin.
  Porządek codziennych mszy św. wraca w trybie zwyczajnym od czwartku, tj. 1 lutego. Po przewie kolędowej biuro parafialne otwarte również już tradycyjnie wg normalnego porządku.
 2. W piątek 2. Lutego przypada uroczystość OFIAROWANIA PAŃSKIEGO. Msze św. o godz. 00, 9.00,  16.00  i  18.30. Tego dnia w świątyniach dokonuje się tradycyjnego poświęcenia świec tzw. gromnic.
 3. Poświęcenie świec DZIECI przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Świętej odbędzie się w kolejną niedzielę 4 lutego na mszy św. o godzinie 11:15
 4. Drugi dzień lutego to również w Kościele Dzień Życia Konsekrowanego, dlatego będziemy prosić o liczne i święte powołania do życia zakonnego, a składka z tego dnia przeznaczona jest na pomoc ubogim zakonom w Polsce.
 5. W bieżącym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek miesiąca. Po wieczornej Mszy św. zostanie wystawiony Najświętszy Sakrament i odmówimy różaniec – w intencji kapłanów i sióstr zakonnych pochodzących z naszej parafii oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Możliwość Adoracji do godziny 20.00.
 6. W Pierwszy Piątek miesiąca 2 lutego okazja do spowiedzi od godz. 16.00. Po Mszy wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja oraz spowiedź do wieczornej Mszy św. Od godz. 18.00 adorację prowadzą członkowie Apostolstwa Dobrej Śmierci.
 7. Objazd starszych i chorych parafian w przyszłą sobotę rano.
 8. Za każde okazane dobro, zrozumienie i za wszelką życzliwość składamy wszystkim serdeczne Bóg zapłać.
 9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: śp. Helena Kaczmarczyk, śp. Zbigniew Jarocki, śp. Krystyna Andrzejewska.
  Wieczny odpoczynek…

 

 

Ks. Proboszcz

Proboszcz Parafii pw. Świętego Wita w Rogoźnie.