Świętość = Normalność

Po roku przerwy w dekanacie Rogozińskim powróciła Noc Świętych. Cieszy frekwencja i fakt, że większość uczestników to ludzie młodzi, którzy wybrali Holyween zamiast Halloween. Hasło przewodnie  brzmiało: „Świętość = Normalność „. Wspólnej modlitwie towarzyszyły relikwie świętych: św. o. Maksymiliana Marii Kolbego, św. Małgorzaty Alacoque, św. Bartłomieja Ap., św. Stanisława, bp., św. Jana Pawła II oraz relikwie męczenników pierwszych wieków.

W dialogowanej homilii  wspólnie zastanawialiśmy się nad tajemnicą pomocników z nieba; w czym mogą nam pomóc i dlaczego świętość w dzisiejszym świecie jest tak mocno marginalizowana. Uwielbialiśmy razem Pana Boga wspólnymi nieszporami i litanią do Wszystkich Świętych. Modląc się Koronką do Bożego Miłosierdzia prosiliśmy Pana o nawrócenie dla wszystkich tych, którzy chlubią się swoim grzechem i deprawują innych swym życiem.

Słodki akcent zakończył spotkanie w wigilię uroczystości Wszystkich Świętych.

GALERIA ZDJĘĆ

Ks. Proboszcz

Proboszcz Parafii pw. Świętego Wita w Rogoźnie.