Komunikaty Duszpasterskie XXVII Niedziela Zwykła Dzień Papieski 08.10.2017 r.

  1. Dzisiaj w Polsce po raz XVII-ty przeżywamy Dzień Papieski pod hasłem: „Idźmy Naprzód z Nadzieją”. Pieniądze zbierane w tym dniu przed kościołem przeznaczone są na stypendia dla ubogiej młodzieży. Z tego powodu składka inwestycyjna będzie przeprowadzona w przyszłą niedzielę. Za tydzień również będziemy zbierać do puszek CARITAS ofiary na wsparcie poszkodowanych trzęsieniem ziemi w Meksyku.
  2. W sobotę przypada Dzień Nauczyciela. Pamiętajmy przed Bogiem o tych, którzy aktualnie pomagają dzieciom i młodzieży, a nam kiedyś pomagali w kształtowaniu naszego umysłu i charakteru.
  3. W środę zapraszamy na ostatni już w tym roku Apel przy grocie, o godz. 21.00.
  4. Od 2 do 6 listopada tradycyjnie modlić się będziemy na różańcu za naszych bliskich zmarłych. Nasze modlitwy mogą pomóc zmarłym w oczyszczeniu i przyśpieszyć chwilę ich ostatecznego zbawienia.
  5.  Raz jeszcze bardzo serdecznie dziękujemy za wystrój kościoła na uroczystość odpustową ku czci M.B.Różańcowej, dziękujemy służbie liturgicznej, dziewczynkom  sypiącym kwiatki oraz wszystkim zaangażowanym w przebieg uroczystości.
  6. Dziękujemy za spływające daniny diecezjalne,  za każdą okazaną dobroć, życzliwość i zrozumienie, składamy wszystkim serdeczne Bóg zapłać.

 

 

 

 

Ks. Proboszcz

Proboszcz Parafii pw. Świętego Wita w Rogoźnie.