VI Niedziela Wielkanocna – Ogłoszenia

 1. Dzisiaj nasi najmłodsi parafianie po raz pierwszy w pełni uczestniczą w Ofierze Eucharystycznej. Módlmy się, by pociągnięci przykładem swoich Rodziców, zawsze trwali w przyjaźni z Panem Jezusem. Od jutra rozpoczynamy Biały Tydzień. Dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami zapraszamy na nabożeństwa majowe w dni powszednie o godzinie 18.15, połączone z wieczorną Mszą Świętą, z wyjątkiem wtorku, kiedy to zapraszamy dzieci do uczestnictwa w Mszy Świętej o 11.15. Uprzejmie prosimy wszystkich wiernych o niezajmowanie miejsc wyznaczonych dla dzieci.
  W niedziele nabożeństwa majowe odbywać się będą o godz. 21.00 wraz z Apelem, przy grocie.
 1. Bardzo dziękujemy rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za troskę o przygotowanie kościoła na dzisiejszą uroczystość, rodzicom i katechetom za trud przygotowania dzieci do tego wyjątkowego dnia, p. Organiście za oprawę muzyczną, p. Kościelnej za posprzątanie kościoła, dyrektorom szkół za okazane zrozumienie. Pragniemy także serdecznie podziękować rodzicom dzieci za dar ołtarza w postaci profesjonalnego, bezprzewodowego sprzętu nagłaśniającego.
 2. W poniedziałek po wieczornej Mszy św. odbędzie się spotkanie Parafialnego Oddziału „Caritas”.
 3. We wtorek – 3 maja – dziękować będziemy Matce Bożej – Królowej Polski za opiekę nad nasza Ojczyzną. Msza św. za Ojczyznę o godz. 10.00 z udziałem zaproszonych gości, dlatego prosimy o niezajmowanie zarezerwowanych miejsc. Msze święte wg porządku niedzielnego. O godz. 17.30 – odbędzie się w naszym kościele Wieczornica z okazji 1050 rocznicy Chrztu Polski. Serdecznie zapraszamy.
 4. W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi św. od godz. 16.00. Starszych i chorych tradycyjnie odwiedzimy w sobotę w godzinach rannych.
 5. Msza święta z okazji pierwszej rocznicy przystąpienia do Pierwszej Komunii Świętej odbędzie się za tydzień, 8 maja o godzinie 11.15. Serdecznie zapraszamy dzieci, które w ubiegłym roku po raz pierwszy w pełni uczestniczyły w Eucharystii, by wraz z Rodzicami wzięły udział we wspólnym dziękczynieniu Panu Bogu. Jeśli to możliwe, prosimy by dzieci przyszły do kościoła w swoich albach komunijnych.
 6. Zbiórka ministrantów odbędzie się w piątek, 6 maja, o godzinie 17.00 w salkach św. Jana Bosco. Również w piątek odbędzie się spotkanie kandydatów klas III i starszych. Przypominamy o  dopełnieniu formalności np. dostarczenia metryki chrztu (Ad Sacra). Spotkanie rozpoczyna się Mszą świętą. Spowiedź dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się w pierwszy piątek miesiąca od godziny 16.00.
 7. W przyszłą niedzielę decyzją Księdza Prymasa w kościołach i kaplicach Archidiecezji Gnieźnieńskiej zbieramy ofiary do puszek jako wsparcie dla ofiar trzęsienia ziemi w Ekwadorze.
 8. Z naszej parafii organizujemy wyjazd młodzieży na Lednicę. Spotkanie Młodych na Lednicy odbędzie się 4 czerwca 2016r. Koszt to ok. 15 zł. Zapisy w zakrystii lub u ks. Pawła do 31 maja br.
 9. Dziękujemy za spływające daniny diecezjalne. Za każde okazane dobro, zrozumienie i wszelką życzliwość składamy wszystkim serdeczne „Bóg zapłać”.
 10. Z naszej parafii Pan powołał do siebie śp. Gabrielę Bukowską. Wieczną radość…

Ks. Proboszcz

Proboszcz Parafii pw. Świętego Wita w Rogoźnie.