OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

XXX niedziela Zwykła
25.10.2015r.

  1. Dzisiaj dziękujemy Bogu za tych wszystkich, dzięki ofiarności których możemy modlić się we własnej świątyni i wspominamy dzień, w którym została ona przeznaczona na wyłączną służbę Panu Bogu.
  2. W najbliższą niedzielę Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. o godz. 7.30, 10.00, i 18.30. Na wioskach, jak w każdą niedzielę. Prosimy pamiętać o uczestnictwie we Mszy św. Pamiętajmy też o grobach naszych bliskich. Uroczystości na cmentarzu rozpoczną się o godz. 12.00. Przy wejściach na cmentarz lektorzy i ministranci będą zbierać ofiary do puszek na Prymasowskie Wyższe Seminarium Duchowne w Gnieźnie, natomiast składka na cmentarzu w tym roku przeznaczona będzie na nowe organy do kaplicy cmentarnej. Niech nasze modlitewne skupienie podczas Mszy św. na cmentarzu będzie świadectwem naszej troski i szacunku dla zmarłych.
  3. Od 1. do 7. listopada, codziennie można zdobyć jeden odpust zupełny dla duszy w czyśćcu cierpiącej. Warunkiem jest stan łaski uświęcającej, nawiedzenie cmentarza i odmówienie jakiejkolwiek modlitwy w intencji zmarłych.
  4. Od poniedziałku, modlitwa różańcowa z wymieniankami jednorazowymi za zmarłych przed Mszą św. wieczorną o godz. 18.00. Nasze modlitwy mogą pomóc zmarłym w oczyszczeniu i przyśpieszyć chwilę ich ostatecznego szczęścia. W związku z tym na bocznych ołtarzach zostały wyłożone formularze na tegoroczne wymienianki. Wypełnione należy oddawać w zakrystii lub w biurze parafialnym.
  5. Kończy się miesiąc październik. Bardzo prosimy wszystkie dzieci o przyniesienie w środę, 28 października, wyklejonych plansz do kościoła lub kaplic w Gościejewie lub Tarnowie. W piątek, 30 października, po wieczornej mszy świętej w kościele dokonamy słodkiego podsumowania miesiąca różańca świętego.
  6. Również w piątek, 30 października, o godzinie 17.00 w salkach św. Jana Bosko odbędzie się zbiórka wszystkich ministrantów.
  7. W sobotę, 31 października, o godzinie 20.00 w naszym kościele rozpocznie się „Noc Świętych”, do udziału zapraszamy młodzież bierzmowaną i wszystkich drogich parafian. Szczegóły na plakacie w gablocie ogłoszeń.
  8. Za indywidualne ofiary na dzwonnicę, za każde okazane dobro, zrozumienie i wszelką życzliwość składamy wszystkim serdeczne Bóg zapłać.
  9. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do siebie: + Irenę Janowską. Jej duszę i naszych bliskich zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu: ”Wieczny odpoczynek….”

Ks. Proboszcz

Proboszcz Parafii pw. Świętego Wita w Rogoźnie.